چگونه یخچای درست کنیم؟

چگونه یخچای درست کنیم؟
۱۳۹۴-۱۲-۲۵ makhgari
چگونه یخچای درست کنیم؟

چگونه یخچای درست کنیم؟

این که کجا هستید و چه می خورید هیچ اهمیتی ندارد، مهم این است که بدانید هیچ چیز به اندازه ی یک پارچ یخچای خستگی شما را از بین نمی برد.

درست کردن یخچای بسیار ساده است و در عین حال با توجه به ذائقه و خلاقیت شما قابل تغییر می باشد؛ می توانید آن را سبک یا سنگین دم کنید. می تواند آن را شیرین یا بدون شکر میل کنید. کافی است یک بار اصول اولیه ی درست کردن یخچای را یاد بگیرید بعد از آن می توانید از خلاقیت خودتان استفاده کنید. برای این کار نکات زیر را رعایت کنید:

  1. اصول اولیه:

دو عدد چای کیسه ای در پارچ بگذارید و ۴ پیمانه آب جوش روی آن بریزید. اجازه بدهید ۳ تا ۵ دقیقه دم بکشد؛ سپس چای کیسه ای ها را بردارید و بنا به ذائقه تان چای را با کمی شکر شیرین بکنید. ۶ عدد یخ داخل پارچ بریزید و هم بزنید تا ذوب بشود. لیموهای تازه  یا مرکبات برش خورده را داخل پارچ بریزید و در یخچال قرار بدهید.

یاد گرفتن اصول اولیه ی دم کردن یخچای به این معنی است که شما خیلی زود می توانید دستور درست کردن یخچای مخصوص خودتان را بسازید!

  1. یخچای میوه ای:

وقتش رسیده است که با استفاده از برش میوه های تازه مثل آناناس، هلو و کیوی مقداری رنگ و اسانس استوایی به یخچای اضافه بکنید و با نصف پیمانه سیروپ(شربت غلیظ طعم دار و بسیار شیرین) آن را شیرین کنید. وقتی میوه ها را چند ساعت در چای بخیسانید، ترکیبی از طعم های متفاوت خواهید داشت و علاوه بر آن می توانید میوه های طعم دار لیوان تان را بعنوان یک جایزه نشاط آور بخورید.

  1. یخچای توت فرنگی

برای لذت بردن از یک نوشیدنی نشاط آور تابستانی دستور زیر را امتحان کنید؛

در حالی که یخچای هنوز داغ است، ۶/۱ تا ۳/۱ پیمانه شکر دانه ریز یا پودر قند به آن اضافه بکنید و خوب هم بزنید.

۴/۱ تا ۸/۱ پیمانه شربت آبلیمو به آن اضافه کرده و مرتب آن را بچشید تا تعادل بین مزه لیمو و شکر حفظ بشود.

مقداری توت فرنگی تازه را پوره کرده و و الک کنید تا دانه های توت فرنگی جدا بشود.

وقتی که چای خنک شد، پوره توت فرنگی آماده شده را به آن اضافه کرده و به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال قرار دهید و سپس یخچای خوش طعم خود را نوش جان کنید.

خب، حالا می توانید با کمک این دستورالعمل ها، یخچای های ابتکاری خودتان را درست بکنید. دست به کار شوید و با هر میوه ای که دارید یخچای درست بکنید.